Histori e dhimbshme.Lexoje sot se neser mund te jete shume vone !!!

Na ishte njeher… një djal i cilli lindi i semuar.
semundja e tij i

shte e pa sherueshem

Ai ishte 17 vjeqar dhe mund të vdiste qdo moment.
Ai jeton akoma me nënën e tij si dhe ne mbikqyrjen e saj.
një dit mendoj të dal jasht vëtë vetm edhe një herë.
E pyeti nënën dhe ajo e lejo të dilte.
Duke shetitur nëpër qytet u ndal pranë një CD-shopi
kur ngriti koken e shikoj mbrenda pa një vajz të bukur ne moshen e tij.
Ishte dashuri ne shikim të parë, hapi deren dhe hyri mbrenda dhe vetem e shikonte
prej një këndi vajzen,me kohë u ofrua nga tavolina ku ndodhet ajo vajza.

Ajo e shikonte edhe pyeti me një buzqeshje , A mund t’ju ndimoj?
ai mendonte se isht

e buzqeshja me e bukur qe e kishte parë ndonjeher…
dhe kishte një deshir qe ta puthte po ne atë qast…
Ai thoshte duke belbzuar po….hemmmmm… kisha deshir ta bleja një CD
Pa menduar mori CD-en e parë qe e gjeti dhe paguante…
A ke deshir qe ta paketoj pyeti duke buzqeshur vajza..
Ai vetem beri me koke (po) dhe ajo shkoj ne dhomen e paketimit dhe ja solli.
Ai e mori dhe doli nga lokali, Shkoj ne shpi dhe prej ksaj ditë shkoj
gjdo ditë ne atë lokal për të bler nga një CD.
Ajo i Paketonte perseri të gjtha dhe ja sillte të paketuar,
ai i solli të gjith ne shtepi për ti vendosur ne Ormanin e tij
Ai ishte shum i turbshem për ta pyetur atë vajz për një kafe apo dark…
edhe kur e provonte nuk mundë të fliste asgje…
Kshtu qe një dit ja rrefente gjith nënës , dhe ajo i dha kurajo qe ta
provonte edhe njeher…
Edhe kshtu , ditën 

tjeter i armatosur me korajo dhe vullnet shkoj ne atë lokal apo CD-shop
Si gjdo dit e mori një CD dhe ajo shkoj për t’ia paketuar atë…në atë qast djaloshi morri guximin
dhe ja la një leter me numrin e ti ne tavolin dhe doli duke vrapuar nga lokali…
-të nesermen Drin

g..Dring… Telefoni
E ëma e hapi telefonin Hallo
Ishte ajo vajza dhe deshironte të fliste me djaloshin…
Nëna e pa ndalur filloj të qante… qka, ti nuk e din aj dje ka VDEKUR !
Në këtë moment ishte një pushim dhe degjoheshin vetem dhimbjet e nënës.
Ma vonë ajo shkoj ne dhomen e djalit ,për ta kujtuar sado pak…
Ajo vendosi të shikonte rrobat e tij , dhe hapi ormanin , sa ishte e habitur

kur i ran një shum e madhe e CD-av ,këmbëve të posht…
Asnjera nuk ishte e hapur,kjo e beri të dyshoj dhe mori
një dhe u ulë ne shtrat të djalit dhe filloj ta hapte
ku në atë qast ra një leter me mbishkrim :
“Hallo ti je një djal shum i bukur…. a ke deshir të dalesh me mua…Du shum..Doretina”
Duke qarë mori nëna e tij një CD tjeter e pastaj një tjeter , në gjdo paketim të CD-av ishte edhe nga një
leter e vogel me të njejtin mbishkrim…
MORALI :
Kështu është jeta – Mos prit shum për t’ja shprehur dikujt.qe për ty është i veqant
Deshiren tende dhe ndjenjat tua për atë .
” Thuaje SOT ” , Neser mund të jet shum VONE ! ! !

Advertisements

2 mendime mbi “Histori e dhimbshme.Lexoje sot se neser mund te jete shume vone !!!

  1. nga dashuria vuan vertet shum por nese do te jesh vertet i lumtur thuaj atij ose asaj qe dashuron se sa ti è don..e kam provare vet eshte vertet e dhimbshme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s