Me kujtohesh Ti

Edhe kur e kujtoj me ngjall neveri ajo dit e mallkuar qe na ndau nga nje gje e bukur mes ne te dyve…kur te shihja  ty kuptoja vec nje gje sa gjall me bente te ndihesha…dhe nuk gjeja fjal per te pershkruar…ishe ajo qe un plq me shum mesa te gjithave…ishe ajo qe me bente ndihesha i lumtur…por sa keq qe ato shikime qe me dhuroje…tani i perkasin te kaluares…eh sa do te doja ta ktheja kohen pas..dhe te shihja edhe njeher ate fytyr te buzqeshur dhe plot jet…ajo buzeqeshje e cila me esht ngulitur thell ne mendje..dhe nuk dua te shkeputet nga mendja ime…dua te jet aty e krrysur ne nje cep te zemres time…dhe te degjoj cdo rrahje…cdo rrahje te cilat arsyeja e vetme qe rrahin je Ti….!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s