Rastesisht u Takuam

Ishte nje nat e qeht dhe me shi te leht…ai shi qe dukeshe sikur donte te thoshte dicka…
rastesisht aty po kalonte dikush…ajo ishe ti…per nje cast zemra mu ndal…
dhe akrepat e ores u beren deshmitar e asaj qe cka lindi brenda meje….
ishte nje ndjenj shume bukur qe as vet nuk e kpt mbase kishte te bente dhe nga te ftohtit..
por jo ajo ndjenj ishte e bukura Dashuri…nuk po e ndalja dot zemra filloi te me rrihte fort…
nga momenti ne moment rriteshin rrahjet…dhe po mendoja …”o zot cfare po me ndodh..”
ti u afrove me embelsi dhe me pe me ato sy..me ato sy engjelli qe ndriconin edhe naten…
dhe papritur u fute ne cadren time…o zot cfare po me ndodhte kisha nje engjell afer dhe nuk po dija ca te mendoja…
aty filluam te prezantoheshim dhe biseduam gjat..deri sa ndaluam per nje cast…..
mu afrove dhe me pershperite ne vesh…”nuk do te te harroj kurr momentin qe kaluam bashk…do te te kem pergjithmon ne zemer…
dhe lehtasi me ledhatove ne faqe dhe me puthe ne buz……
aty koha u ndal dhe shiu pushoi…nje fllad i leht filloi te perkedhelte floket e saj…dhe ajo aroma ..hmmm..
nuk do ta harroj kurr…ju afrova dhe i peshpirita…”tani po besoj qe engjejt ekzistojn…ti erdhe rastesisht ne jeten time..
vogelushja ime do te jesh gjithmon ne mendjen dhe ne zemren time…Te dua…
Dhe vazhduam sebashku drejt udhes se lumturis…

Advertisements

2 mendime mbi “Rastesisht u Takuam

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s