Ujori

KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal, jokonvencional, vërtetëdashës. Është kontravers, i pakapshëm, sharlatan, bohem, bixhozçi. Plason ide të reja. Nuk e duron kontrollin.
PLANETI: Urani
PROFESIONET: Fotografët, inxhinierët, kompjuterët, regjisorët, aktorët (artistët), balerinat, shpikësit, hulumtuesit, fizikanët, antikët, gazetarët, mjekët e syve (okultistët), profesionet e reja.
DOBËSITË: Egoist ndaj të afërmve, ndërsa humanist ndaj të tjerëve

PUNA

Ky vit do të ndajë shapin nga sheqeri përsa i përket raporteve në fushën profesionale. Ju do të takoni rretha na që do të mbështesin njohuritë tuaja dhe do të transformojnë lidhje të caktuara. Keni arritur në fundin e një cikli dhe ka ardhur koha t’i jepni fund situatave të pastabilizuara dhe t’i analizoni ato. Duke filluar nga muaji maj i 2011-tës ju do t’ju jepet shansi për zgjerimin e aktivitetit tuaj, zhvillimin e tij. Kontaktet me bashkëpunëtorët tuaj do të jenë më të qeta sepse edhe ata do ta kuptojnë më mirë situatën tuaj. Ju do të jeni më i aftë në talentin tuaj dhe mnë fushën e diplomacisë. Ka ardhur momenti të tregoni aftësitë tuaja dhe vullnetin. Puna në grup është shumë e nevojshme gjatë vjeshtës dhe pikërisht kjo punë do të bëjë të mundur mirënjohjen tuaj në një fazë më të gjatë.

DASHURIA

Stabiliteti i lidhjeve tuaja emocionale do të jetë ai që do të ketë një prioritet absolutr në këtë vit. Në të vërtetë lidhja e Neptunit do të zbusi dhe do të zgjojë disa frika që ju bëjnë ju të krijoni një mekanizëm mbrojtës opor në një drejtim konstruktiv në lidhje me sjelljen tuaj ndaj partnerit.Efekti i Venusit me Diellit do të mbështesin ndryshimet duke ju dhënë frutin e duhur në dashuri.Klima është disi më e butë nga fillimi i vitit. Zbehja e butësisë suaj në rritje do t’ju shtryjë që të forconi një marrëveshje tjetër derisa kjo harmoni të zërë vëndin e saj pa humbur intensitetin e dashurisë që keni në zemër. Do të jeni në gjendje të aersyetoni përsa i përket kërkesave tuaja dhe në takime të ndryshme të limimit duke ju sjellë një situatë të favorshme. Reagimi juaj spontan do të jetë i plotë me emocione, por për partnerin tuaj ju nuk konsideroni gjithçka edhe nëse jeni të mbushur me dyshime. Nëse jeni të vetëm dhe në kërkim të dikujt parashikohen takime. Do të kuptoni se dashuria me shikim të parë nuk është një mit sepse ju do të gjeni bvrenda vetes forcën për të rezervuar më të mirën dhe të përballni frikat e kundërshtimit.

PARAJA

Ju do të kërkoni administrim të biznesit dhe të llogarive tuaja. Ju do t’ju duhet që të sqaroni disa çështje të veçanta duke mos ndenjur në vend dhe influencat e Neptunit do t’i afrohen shumë pzoicionit tuaj.Do të kërkoni të vendosni më tepër rregull përsa i përket manaxhimit të parave, ku manaxhimi i lehtë nuk është i favorizar fatkeqësisht…Por kjo kundërbalancohet nga Saturni që ju jep mundësinë juve t’i regulloni gjërat kur është e nevojshme. Realizmi juaj është pronësia juaj më e mirë. Arsyeja është një mburojë ndaj pasigurivë të aerdhshme. Përgatiteni terrenin e së ardhmes seps ekeni mundësi financiarisht të krijoni esencën e bregur të një oqeani të mirë.

JETA SHOQëRORE

Ju e dini mirë se nëse e torturoni shumë veten nuk do të jeni të aftë të avanconi në biznesin tuaj dhe ju bën ju të tërhiqeni nga situata nga situatat që normalisht nuk jeni në gjendje t’i kontrolloni…I gjithë ky shqetësim që ju keni s’bën gjë tjetër veçse vendos shkopinj midis rrotave tuaja të përparimit. Pranojeni që ju i zmadhoni gjerat nga mënyra se si reflektoni. Saturni tregon s eju jeni i ekspozuar nga kjo tendencë në këtë vit gjë që ndërpret disa momente të lumtura tuajat. Neptuni në shënjën tuaj ju inkurajon për tu larguar konsideratave materiale të cilat zotërojnë momentin në këtë fushë. Gjeni një pikë balance që mund të bëjë të mundur veprimin tuaj pa krijuar tensione dhe për të ruajtur momrntet në kohë ashtu siç duhet..Do të jeni në gjendje t’i bëni për vete njerëzit duke i mbajtur në drejtimin që dëshironi.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s