Peshqit

KARAKTERISTIKAT: indirekt, enigmatik, romantikë, hipersenzitiv, selekcijonues…Edhe pse kuptojnë më mirë se sa tjerët,. Dëshiron të shtiret. Janë simbol i njeriut universal . Tolerantë, emocionues, për në punë janë lider. Jetojnë në botën imagjinatave. Kanë intuitë të fortë. Janë vizionar me diapazon të shkëlqyeshëm.
PLANETI: Neptuni
PROFESIONET: Entet sociale, të lidhura me spitale, okultizmi (shkenca mbi të fshehtën) arti, e posaçërisht piktura dhe rolet në teatër dhe filma.
DOBËSITË: Dyfytyrësia

PUNA

Raportety sociale ndikojnë në fushën profesionale në këtë vit . Ju do të jeni në gjendje të determinoni me priçizion të frikëshëm qëllimet e të tjerëve dhe do t‘i kaloni ata në drejtimin tuaj duke i bërë disa prej tyre edhe të presin..Negociatat në tregti do të favorizohen dhe nës edo mt’ju duhet dhe kjo do të bëjë të mundur arritjen e qëllimeve perfekte edhe pse do t’ju duhet të lini shije të hidhur tek disa nga të tjerët.. Faktet e thjeshta, realizteti, evidenca do të jenë pika takimi për sukseset në arritjet tuaja. Kjo është dhe arsyeja që me më tepër balancë se zakonisht do të jeni në gjendje t’i largoheni situatave delikate. Nëse je në kërkim të punës ose një shkëmbimi të një çështjeje hetimi ju do të keni një ndjesi të dukshme veçanërisht në vjeshtën e 2011-ës.Ky është monenti më imirë për të arritur momentin më të mirë për të punuar me guxim dhe të vënë në punë instiktin tuaj.

DASHURIA

Përtej pronpensitetit tuaj për të idealizuar këngët tuaja të favorshme të dashurisë, ju do të tejkaloni në konkretizimin e ëndërrave tuaja intime. Disa gjëra do të vijë fare falas ndërsa të tjera do të jenë me të vërtetë të parpitura dhe nuk do t’ju duhet të bëni filma me të tjerët apo ta vini veten tuaj shumë në provë. Mund të testoni vështirësitë e respektimit të nevojave tuaja të plota; pavarësisë me partnerin tuaj që nuk do të dështojë në krijimin e një autonomie, veçanërisht gjatë tre muajve të parë të vitit. Ju do të arrini të krijoni përfitime nga lidhja juaj me duikë por gjithashtu do të konsideorni se çfarë është e domosdoshme për ta. Gjate tre muajve të pranverës do të jeni në gjendje të punoni në dimesnione të ndryshme. Gjatë kësaj klohe ju do të keni më tepër magnetizëm dhe tërheqje në fushën sentimentale. Nga ana tjetër, Saturni do të zgjojë frikë për sa i përket largimit të diçkaje shumë domethënëse në jetën tuaj gjë që ju kujton diçka nga e kaluara juaj. Pa shkuar shumë larg ju do të ndjeni një nevojë të thellë për të siguruar veten. Ky nuk është momenti për të bërë ndryshime radikale në jetën tuaj. është koha që duhet të lidhni elementë të ndryshëm përpara se të bëni lëvizjet e duhura kundrëejt ndryshimit të qartë.

PARAJA

Jeta juaj materiale do të jetë më aktive në pjesën e parë të vitit dhe më e pakta nga shqetësimet tuaja. Ju do ta kini më të lehtë për të shpenzuar por gjithashtu duhet të mendoni edhe për të ardhmenjt tuaj. do të arrini ti parashikomi gjërat me precizion dhe do të përpiqeni të kijoni projekte monopoli për sa I përket vëmendjes tuaj tek shtëpia, mobiljet, puna etj…Ju jeni duke u përpjekur të kurseni. Mos humbisni precizionin duke mos gjykuar gjithmonë me një mendim të qartë. Mendoni dy herë përpara se të hidhni një hap në një drejtim të ri e para se të pranoni disa kërkesa të caktuara. Kohën e keni në favoruin tuaj dhe nuk keni pse të nxitoni.

JETA SHOQëRORE

Jeni gati këtë vit për të pastruar jetën tuaj dhe për të rregulluar të kaluarën tuaj në hartën tuaj të tanishme. Ju ndjeni nevojën për tu hedhur në sulm më tepër sesa në vitin e kaluar. Kjo frymë revolte ka mundëësi që t’ju shkaktojë disa probleme me të tjerët nëse nuk ju lënë që të veproni sipas interesit tuaj. Mendoni me kujdes përpara se të prishni lidhjet tuaja me të tjerët, nëse vërtetë ia vlen apo jo. Ndjesia juaj shpërthyese ndikon tek reagimet tuaja. Kërkoni më tepër kënaqësi në jetën tuaj përpara se të bëni vendime të pakthyeshme.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s