Bricjapi

KARAKTERISTIKAT: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon kah suksesi n[ vitet e mëvonshme. Është i qëndrueshëm, ka vullnet të pathyeshëm, i zgjuar, spirituoz (shpirtëror), i pasigurt, por edhe materialist, egoist. Arrin çdo gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për vete. I kontrollon ndjenjat.
PLANETI: Saturni
PROFESIONET: Muratorët, kopshtarët, monarkët, të vetmuarit, policët, drejtorët, menaxhuesit, artistët, kompozitorët, piktorët, skulptorët, udhëheqësit e kontabilitetit.
DOBËSITË: Turpi

PUNA

Janë të gjitha mundësitë të përqëndroheni në një opunë kolektive në këyë vit; Koha e punës do t’ju favorizojë ju për mundësira të reja dhe në fushën e karrierës drejt nj ësuksesi të dukshëm. Do t’ju pëlqejë të keni rolin e nj ësuperiori dhe të mos keni ndërvarje nga të tjerët. Ju tashmë keni dhënë prova të dini të drejtoni dhe organizoni duke realizuar idetë dhe projektet tuaja. Idetë që ju përklasin vetëm ju, janë nxitje për vetveprim dhe këmbënulje për të arritur objektivin që i keni vënë vetes. Diskutoni në mes të vitit për dublim të një aktiviteti duke qënë në rolin drejtues ose parësor. Ju personalisht do të arrini të merrni një dëshmi apo specializim të ri. Influenca e Plutonit dhe e Diellit në shënjë e bën përmbushjen e projektit të këtij vit më të lehtësuar dhje realizimin pa vështirësi duke krijuar rrethana lehtësuese. Nuk do të hezitoni të lu ndërshtoni nëse dikush kërkon të mohojë suksesin apo përvojën tuaj.

DASHURIA

Ju do të anoni më tepër nga qetësia këtë vit përsa i përket fushës sentimentale. Etja juaj për paqe dhe balancë është në rritje por rrethanat që duhet të përfshini janë shumë themelore dhe nuk ju lënë vend për një paqe të plotë dhe të menjëhershme. Nga ana tjetër, ju do të keni aftësinë të tërhiqni partnerët që janë në kërkim të mbrojtjes. Tregohuni të kujdesshëm dhe kjo gjë do t’ju kënaqi ju, sepse në të ardhmen mund të bëhet një gur peshe në jetën tuaj. Muaji i dytë dhe i katërt do të jenë muajt gjatë të cilëve do të arrini më tepër kënaqësi personale duke treguar hapur dëshirat tuaja deri tek ajo më intimja. Disa nga ju do të ndihen sikur po jetojnë për herë të parë. Nëse jeni të lidhur me një partner, atëherë do të vini re se ai apo ajo do të jenë më të prirur për t’ju dëgjuar duke e bërë bashkëbisedimin midis tyre më të rrjedhshëm.Durimi juaj do të ndikojë pozitivisht dhe do të zbusi këndet e lidhjes suaj.Nëse ndodheni në një situatë të paqartë ju do të mësoni më tepër duke u bërë dhe më të saktë. Duke gjykuar situatat e ndryshme do të arrini të shikoni më me saktësi anët e ndryshme të lidhjes dhe për tgë vënë në provë ato që nuk bëtë vitin e kaluar.…

PARAJA

Jeta juaj finaciare këtë vit do të shikoj w përmirësime të dukshme veçanërisht nëse jeni në kërkim të rritjes së standartit të jetës. Duhet të kërkoni mundësitë që do të realizojnë arritjen e synimeve tuaja. Në të vërtetë, pozicioni i Plutonit dhe Saturnit në shënjë i thjeshtëson gjërat duke ju afruar mundësi por dhe duke krijuar debate ligjore. Ju do të shqetësoheni më pak se vitin e kaluar për të marrë vendime radikale dhe do tyë nisni një trasaksion të rëndësishëm financiarë që do të ketë si pasojë ndryshimin e jetës suaj. Suksesin e keni shumë pranë , ,prandaj tregohuni të vëmëndshëm. Do të tregoni përvojën tuaj pozitive dhe të tjerët do të shprehen rreth asaj që ju do të paraqisni.Të ardhurat do të jenë në rritje në muajt shtator dhe dhjetor.

JETA SHOQëRORE

Ky është një vit i sukseshëm në jetën tuaj shoqërore Nëse ju ka nervozuar një relatë po vijnë kohëra të qeta dhe të favorshme për ty. Relatat shoqërore janë më të përqëndruara dhe keni vlerësimin e të tjerëve. Impulset e Saturnit në shënjën tuaj dhe ndikimi i Jupiterit ju bën të rrethoheni nga miq të vërtetë të cilët japin opinione dhe ndihmese duke evidentuar vlerat dhe arritjet tuaja. Përfitimi ju shkëoput ju nga fusha e fajësisë por gjoithësesi do të ndjeni një farë rëndese nëse nuk i bëni mirë dikujt. Kjo është një gjë që duhet ta mbani në men dje dhe që do t’ju ndihmojë në mirëqënien tuaj në përfitime të mëtejshme.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s