VirgjereshaKARAKTE
RISTIKAT: I përpiktë, i ndërgjegjshëm, pedant, racional, i pasigurt (s’i beson askujt). Bashkëpunëtor i shkëlqyeshëm, në të cilin mund të keni mbështetjen. Më shumë beson në arrëse se sa në intuitë. I është përkushtuar shëndetësisë, bujqësisë, port edhe artit. Jeton nga puna e vet.
PLANETI: Merkuri
PROFESIONET: Farmaceut, tregtar, shkrimtar, linguist, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.
DOBËSITË: Vesvesja (hipohondria) shpirtvogëlsia

PUNA

Tani është momenti që ti futeni bashkëpunimit dhe të zgjeroni komunikimin tuaj. Shanset tuaja do të rriten nëse hapeni më tepër në shoqëri dhe projektoni në drejtimin e duhur. Ju mund ti lini gjërat siç janë por një gjë e tillë do të ishte dëmtuese për ju. Do të vini re se gjatë këtij viti do të keni më tepër supriza dhe do të zbuloni gjëra të reja krejt papritur. Kontaktet tuaja do të jenë më frytdhënëse. Roli dominues vjen nga Jupiteri dhe Dielli që ju ndriçojnë juve rrugën në planin tuaj afatgjatë me kusht që të hapeni ndaj të tjerëve me ide të reja.

DASHURIA

Dashuria juaj këtë vit do të karakterizohet veçanërisht nga mënyra e tyre për të gjeneruar momente të mbushura me dashuri dhe pasion në të njëjtën kohë. Një lloj posesiviteti do të vërehet. Në të vërtetë, pasioni troket në derën tuaj nëse jeni beqarë, por nuk jeni të mbrojtur nga dashuria me shikim të parë. Dashuria mund të gjendet nga fillimi i vitit por jashtë Shqipërisë nëse lëvizni dhe kjo gjë do të jetë tepër e favorshme për ju. Arsyeja nga ana tjetër do t’ju mungojë në disa raste dhe përpiquni që të forconi lidhjet tuaja dhe për të thelluar lidhjet tuaja. Dyshimet që ju keni fillojnë të bëhen edhe më preçize dhe janë më të lehta për ti përballuar për sa i përket partnerit tuaj dhe kjo gjë do t’ju bëjë që të ndiheni më pak posesiv në vjeshtë, më të sigurt për veten. Ju nisni një cikël të ri, nëse jeni në çift dhe ju shkoni gjërave tuaja deri në fund, nëse jo nuk keni guximin e nevojshëm për ti sqaruar gjërat. Gjatë vjeshtës së 2011-tës dashuria përzihet me shoqërinë dhe do t’ju jepet rasti të forconi kompleksitetin me partnerin tuaj ose nëse jeni vetëm të bëni një takim me shokët tuaj të drejtëpërdrejtë.

PARAJA

Ana financiare është fusha ku ju do ta përqëndroni veten duke punuar në një drejtim konstruktiv. Në të vërtetë, impulset e Diellit, Jupiterit dhe Mërkurit po ndritin në sektorin pronave të palëvizshme, financave dhe zotërimit të tyre. Këtë vit do ta vini veten tuaj në lëvizje për të bërë lidhje interesante apo për të blerë gjëra interesante. Shanset varen nga zgjedhjet tuaja dhe kjo do të varet nga guximi që ju do të merrni për zgjidhjen e tyre. Shkëmbimet e ndryshme do t’ju çojnë juve drejt suksesit nëse doni të thelloni lidhjet tuaja, pa u shqetësuar për të ardhmen. Lidhjet dhe partneritetet e ndryshme favorizohen.

JETA SHOQëRORE

Ju duhet të përpiqeni për të arritur disa nga objektivet tuaja, por do ta shihni se hasni në rezistencë. Kjo gjë do t’ju sjellë ju shumë probleme të brendshme. Për shkak të zgjerimit të projekteve tuaja do të keni frikë për minimizimin e tyre. Ky fenomen I vënë në dukje nga Urani në ekuinoksin e shenjës tuaj, mund të balancohet nga efektet e Jupiterit, nëse nuk I shkatërroni ato nga shumë pesimizëm. është e nevojshme që të dini kur të jepni, të hidhni farën dhe të korrni fitimin tuaj. Tranziti I Plutonit shtrëngon influencën e tij dhe vazhdon të krijojë tek ju frikë të pa arsyeshme. Vazhdoni me përpjekjet tuaja për realizëm për të ndaluar të tilla tendenca.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s