Si te ndertosh vetebesimin

Cdo dite miliona njerez tentojne te behen me te sigurte duke kerkuar famen, pushtetin, pasurine dhe popullaritetin, por perfundojne duke mos bere asnje progres ne kte fushe dhe duke u ndjere po njesoj.

Thuhet nga burime te ndryshme pa asnje baze shkencore se per te ndertuar vetebesimin duhet te perseritesh afirmime, te mendosh pozitivisht, por njerez qe i ndjekin keto keshilla perfundojne duke e ndjere veten akoma me keq.

Arsyeja pse shumica e njerzve deshtojne ne qellimin per te fituar vetebesimin eshte se ata tentojne ta bejne kete nepermjet nje rruge te gabuar, kur ne fakt ka vetem nje rruge te sakte per ta bere kete.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s