LuaniDëshiron të jetë në qendër të vëmendjes, në ballë të aksionit. E do jetën, fëmijët, pushtetin. Dëshiron të komandoj, bezdisë. Është atoritativ, shpirtmadh dhe fisnik (bujar). Sharron gjatë komplimenteve. Me vite e humb edhe elanin jetësor. Nëse hyn në rrugë religjioze, është ekskluziv dhe dogmat.
PLANETI: Dielli
PROFESIONET: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankar, argjendar.
DOBËSITË: Snobizmi

PUNA

Ky vit bën një hap të ri duke mbyllur vështirësitë e ndryshme të vitit të kaluar. Me idetë e tua të reja në fushën profesionale apo atë studimore do të realizosh një qëllimin tënd që të jep sadisfaksion, të mobilizon dhe nxit pa mbetur në “zhurmën” e ndonjë frenimi.Nëse merreni me punë publike, do të zësh një pozicion të ri, një situatë të preferuar dhe të favorshme duke mënjanuar dhe ndonjë konjekturë. është shpirti i iniciativës ai që do ta bëjë punën gjatë këtij viti të këndshme, motivuese dhe të dobishme. Nëse merreni me biznes mund të drejtosh pa ngurim një aktivitet të ri , të cilin e ke për zemër duke u ndjerë gjithë gjallëri.

DASHURIA

Motivimi dhe sekuencat kulmore që të fal dashuria të bën që dhe në fushat e tjera të jetës ta gjesh veten të motivuar. Ndikimi i Jupiterit në shënjë bën që jeta juaj dashurore të jetë në një pozicion të ri, duke mënjuar dhe ndonjë rast kur impenjimet e tjera kryesisht në fushën financiare do ta lën ënë moment në pikëpyetje atë. është vit i sfidave dje motivimeve të mëdha në fushën e ndjenjave. Do të shijosh natyrën, udhëtimet me të dashurin(ën) dhe për ndonjë që është i e vetme dhe ka një lidhje, ky vit do ta finalizojë atë.Një ekspresion i ngrohtë do tgë bëjë që të udhëtoni në vende të pa eksploruara më parë ku do të ndjeni se keni të bëni me një raport të papërsëritshëm.Si në një ëndërr të bukur do të realizoni një bashkim pasionant duke u ndjerë të motivuar dhë të lumtur.

PARAJA

Ndryshe nga viti i kaluar ku për financat ishte një periudhë e vështirë, viti 2011-të do t’ju sjellë raporte të reja të harmonizuara. Do të përfshiheni në një pojekt të ri i cili vë në raport të mirë gjendjen tuaj financiare për përmbushjen e nevojave qofshin këto dhe në fushën e investimeve.Do të merrni dhuarata nga të afërm apo nga një trashëgimia juaj familjare. Të ardhurat e tjera do të jenë në progres falë zbatimit të një projekti i cili përbën një strategji financiare në këtë vit. Muaji nëntor është si të thuash një muaj i një suksesi të madh, por deri atëhere mos i shpërdoroni pa kriter të ardhurat. Pra viti 2011-të është ideal për të lindurit e shënjës së Luanit dhe pë këtë ndikon dhe influenca pozitive e Saturnit në shënjë që i jep impulse në rritje sektorit të parasë.

JETA SHOQËRORE

Saturni është kundëershtar këtë vit ndërsa Neptuni ndodhet me ndikimin e tij të drejtëpërsëdrejtë në shënjë tuaj. Kjo do të shkaktojë pak frikë të pabazuar duke të mbyllur në vetevete ose duke shkuar në një drejtim të kundërt, duke ju çuar ju në kërkim të disa kanaleve për t’i shpëtuar vetmisë. Në të vërtetë, një nevojë për mirënjohje del prapë në sipërfaqe dhe ju shtyn juve drejt disa sjelljeve ekstravagante, ndonjëherë shumë të thata dhe të tërhequra. Të largohesh nga realiteti nuk ka asnjë lloj kuptimi. Duhet të kërkoni një pikë balance që të jetoni, pavarësisht gjërave që dëgjoni përreth. Për sa i përket studimeve muajtë e vjeshtës janë të mrekullueshëm duke larguar prej jush frikën e mosbesimit tek aftësitë tuaja.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s