Demi


KARAKTERISTIKA
T: Stabil, i durueshëm, i qëndrueshëm, inert. Ka vullnet të jashtëzakonshme. Dëshiron shtëpinë dhe familjen. Anon kah situata materiale. Nuk heq dorë lehtë. Adhuron gjërat luksoze, stolitë, veshmbathjet elegante. Mund të jetë jashtëzakonisht i bukur ose i shëmtuar.
PLANETI: Venera
PROFESIONET: Artet e bukura, kreator moide, kultivues i luleve[, ëmbëltori, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, mjek, skulptor, shkencëtar.
DOBËSITË: Posesivja (pronor). Eksplodon lehtë.

PUNA

Ju do t’ju duhet të punoni dyfishin për të arritur të njëjtin rezultat nga fillimi i vitit. Do të shihni që nga shkurti i 2011-tës, idetë tuaja do t’ju tërheqin në drejtime konstruktive. I vetmi prtoblem është se si ta menaxhoni profersionin tuaj. Përpiquni që t’i ndani gjërat nga njëra-tjetra dhe të mos bëni shumë gjëra njëherësh. Varet nga mënyra se si do ta sfidoni entuziasmin tuaj dhe se si do t’i analizoni gjërat që të veproni në të mirën e interesit tuaj, në bazë të situatës që ju paraqitet. Një nevojë për ndryshim do t’ju shtyjë të bëni një lëvizje të menjëhershme në muajin shtator.
Edhe nëse nuk do të keni sukses apo do të keni rezultate, kjo do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë situatën, të kuptoni njerëzit që ju rrethojnë dhe të përgatiteni për të kapur rastet qëju paraqiten në të ardhmen.

DASHURIA

Dashuria juaj kalon në një shkallë më të lartë këtë vit dhe ju do t’i kushtoni më tepër kohë asaj. Aspektet e Jupiterit do të nxjerrin në pah shprehitë tuaja duke ju afruar më tepër me ndjenjën tuaj të brendshme. Ju do të jetoni dhe shijoni momente që do të ndikojnë në jetën tuaj drejtpërdrejtë. Kjo gjë do t’ju afrojë më pranë qëllimeve që keni. dëshirave apo ëndrrave dhe do të kuptoni që ju duhet më tepër besim dhe optimizëm në vetvete për të arritur atë që dëshironi. Nëse jeni beqar, i vetëm atëhere ju do t’ju jepet mundësia pas muajit mars 2011-të për të krujuyar lidhjen e duhur. Pasioni hyn në jetën tuaj pa kompromis duke ju sjellë shumë emocione. Zhytu në botën e ndjenjave, por mos u bëjë formal nga ndryshimi i sjelljes së partnerit apo partneres suaj. Kjo gjë do të ndodhi më shpesh se zakonisht dhe në disa prej jush do të vihet në dyshim lidhjen tuaj, por jeni ju ai që do të vendos balancën.

PARAJA

Financat tuaja për këtë vit duken në gjendje më të mirë por në të vërtetë ju do të ndiheni disi të frenuar në një shkallë të dytë edhe pse tundoheni të arrini gjithçka që dëshironi. Përqëndrohuni në objektivat tuaja përsa i përket punës dhe mos bëni thjesht plane por i vini ato në jetë. Nëse i përkisni fushës së artit , shpenzimet do të jenë kryesore për arritjen e qëllimeve tuaja. Janë si një lloj investimi. Bashkëpunimet firmosjet e dokumentave të ndryshme faforizohen ndërmjet muajve maj dhe korrik, por ju do të jeni në gjendje të bëni dallime në çdo situatë.

JETA SHOQëRORE

Ndryshimet e shu mta të sjelljes suaj të bëjnë të mendosh se nuk je shumë në kontroll të situatës. Impulset që ju jep Jupiteri ju inkurajohuni në një drejtim të vështirë për tu përmbajtur dhe kjo është arsyeja që ju keni shqetësime rrerth vetes. Sigurohuni që të tjerët të kuptojnë mendimet dhe aspiratat tuaja për të cilat ju keni planifikuar në të ardhmen..Sigurohuni përpara se të dilni në konkluzione. Përdorni kohën për të bërë dialog dhe për të thyer akujt dhe barierat e çdo lloji, pa thelkluar debate dhe konflikte.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s