BinjaketKARAKTERISTIKAT: Të shpejtë, të shkallët, kureshtar, komunikues, të shoqërueshëm, të zgjuar. Bëjnë shumë punë në të vyejtën kohë. Në fytyrë kanë maskë, dëshirojnë të jenë të dishëm vetëm për vetvete. Kanë dukje dhe shpirt djaloshare.
PLANETI: Mërkuri
PROFESIONET: Jurist, ekonomist, matematikan, shkencëtar, poet, shahist, basketbollist, artist, spiker, argjendar, postier, tregtar, nëpunës, mjeshtër, botues.
DOBËSITË: I cekët dhe jomirnjohës.

PUNA

Jeta juaj profesionale është nën ndikimin e Afërditës dhe Saturnit në këtë vit. Kjo do të krijoji rrethana të favorshme në zgjerimin e ambicjeve të tua profesionale.Ju do të vini në provë një nevojë për njohje shoqërore, ndërsa do të kuptoni rrugën që duhet të përshkoni për të shkuar atje. Kontaktet tuaja janë më të harmonishmne dhe shkëmbimet tuaj amë të lehta. Nga ana tjetër është nëpërmjet autoriteit që ju do të bëni të mundur kundërshtarin të bie dakord. Ju keqvlerësoni mënyrën se si konceptojnë diplomacinë të tjerët . Të gjesh distancën e duhur do të jetë zgjidhja, por në të njëjtën kohë dhe sfida juaj. Hapja juaj ndaj një marrëdhënieje ka të bëjë me lojën e shansit por ka ardhur koha t’i tregoni vendin të tjerëve, veçanërisht atyre me të cilët keni një lidhje profesionale.

DASHURIA

Pasioni dhe madhështia që tregoni hyjnë në jetën tuaj tani. Ju do të përgatiteni për një nisje këtë vit. Impulset e yjeve që zotërojnë shënjën tuaj në qiell do të zgjojnë tek ju një nevojë për dashuri të cilën do të arrini ta çoni në balancë në të njëjtën kohë. Nëse ndodheni në një situatë komplekse në këtë fushë do të përpuiqeni që t’i thjeshtoni sa më tepër gjërat për të arritur në thelbin e çështjes. Të largoni iluzionin bëhet më e lehtë dhe ju do t’i besoni më tepër logjikës , pikave kyçe dhe të vërtetës.Kjo nuk do të thotë që ju të gënjeni sepse nuk do të jeni në gjendje të nxirrni konkluzionin e duhur për këdo. Partneri apo partnerja do t’ju besojë me tepër se vitin e kaluar dhe kjo gjë do t’ju bëjë ju të mësoni se përse ndonjëherë ekzistojnë ato kufi të cilët ju nuk i kuptoni. Ju ndiheni të lodhur nga komplikacionet në dashutri të cilat besoni se ju humbasin kohën dhe nuk ju bëjnë të lumtur aspak. Impulset e Afërditës ju afrojnë jodshje të lehtë veçanërisht gjatë muajve prill dhe gusht. Nës ejenitashmë të lidhur me dikë ju do të kaloni disa ndryshime dhe do të shkëmbeni më tepër dialog me njëri-tjetrin qetësisht.

PARAJA

Llogaritë tuaja, bizneset në progres dhe gjithçka që ka të bëjë me fushën financiare do të bëhet mnë e lehtë gjatë gjashtë muajve të parë të vitit 2011-të .Vizioni juaj mbi situatat në të cilat ndodheni do të jetë më I qartë sepse ju përdorni logjikën. Do të hasni gjatë këtij viti situata që do t’ju japin mundësinë për të rritur të ardhurat veçanërisht nga puna që bëni . por nëse punoni për dikë tyjetër ka ardhur koha të kërkoni shtesë në pagë. Në muajintetor ju duhet të tregoheni shum ëtë vëmëndshëm kur merreni me letra apo punë administrative, po ashtu dhe me paratë. Papërqëndrimi juaj qoftë dhe për pak do t’ju kushtojë.

JETA SHOQËRORE

Jupiteri dhe Urani përsa i përket sektorit tuaj do të zbusi jetën në disa këndvështrime dhe do t’ju zvogëlojnë disa ngarkesa që keni. Nevoja të reja për liri shpërthejnë, por ky është momenti për të bërë përpara me projektet tuaja dhe për të përfituar nga lehtësitë që ju afrohen falë marrëdhënieve që keni me të tjerët. Mos e lini kohën të iki kot, pavarësisht nga ato që ju thonë të tjerët të bëni. Ata përpiqen t‘ju shpërqëndrojnë nga qëllimi juaj kryesor. Kujtoni se momentet e mira në kohë mund të bëjnë të humbisni shanse afatgjate në jetë. Përdorni numrat tujaj të fatit dhe numerologjinë veçanëqrisht në momentet tuaja intime.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s